• 5. Uluslararası Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı
  • 1-4 Aralık 2021
Kalan Süre

Avrasya Asansör Fuarı, 83 ülkeden 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı


Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen Uluslararası Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı (Avrasya Asansör Fuarı), tasarım ve teknolojinin bir arada sunulduğu asansörlere ev sahipliği yaptı. CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi'nde 20-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda, 83 ülkeden 5 bin 726’sı yabancı olmak üzere 30 bin 478 sektör profesyoneli ağırlandı.
 
Fuarda, yerli ve milli engelli asansörlerin yanı sıra bir yangın durumunda kullanıcıların alev ve dumandan etkilenmesini engelleyen asansörlerden, özellikle tren istasyonları, stadyumlar ve sosyal konut alanları gibi tahribata açık ortak kullanım alanları için tasarlanan ultra dayanıklı asansörlere kadar pek çok teknolojik özelliklere sahip asansörler sergilendi.
 
32 ülkeden alım heyeti ağırlandı
 
Avrasya Asansör Fuarı’nda yer alan firmalar, komple asansör sistemleri başta olmak üzere, otomatik kat ve kabin kapılarından kabinlere, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan yük ve servis asansörlerine, montajcılara kadar farklı kategorilerdeki en yeni ürünlerini uluslararası ölçekte tanıtma fırsatı yakaladı.
 
CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık organizasyonuyla TASİAD ve ASFED iş birliğinde düzenlenen fuar, 25 bin metrekare alanda, Almanya, Çin, Hindistan ve İtalya’dan 30’u yabancı olmak üzere 150 firmanın katılımı ile gerçekleştirildi. Türk asansör sektörünü dünya vitrine çıkarmak amacıyla düzenlenen Avrasya Asansör Fuarı’nda aralarında Almanya, İspanya, İtalya, Bulgaristan, İran, Mısır, Katar, Suudi Arabistan, Rusya ve Türki cumhuriyetler, Cezayir, Fas, Ukrayna, Pakistan’ın da bulunduğu 32 ülkeden alım heyeti ağırlandı.