Kalan Süre

Basın Bültenleri

Avrasya Asansör Fuarı 2016 Kapanış Bülteni

11/22/2019

Avrasya Asansör Fuarı’nın gözü zirvede

Asansör ve yürüyen merdiven sanayindeki inovatif ürünler Avrasya Asansör Fuarı’nda sergilendi. Fuar; hizmet sağlayıcı, üretici, tedarikçi ve ithalatçı firmaları CNR EXPO Yeşilköy’de bir araya getirdi. 20-23 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşen büyük organizasyonda 400 marka, yurt içi ve yurt dışından gelen alıcılarla yeni iş birlikleri kurma fırsatı yakaladı. Fuar katılımcılarının %65’i; 22-25 Mart 2017 tarihleri arasındaki fuar için şimdiden sözleşmelerini yeniledi. Fuarı ziyaret eden nitelikli alıcılar, katılımcıları mutlu ederken Avrasya Asansör Fuarı’nı yurt içi ve yurt dışından toplamda 20 bin 393 profesyonel ziyaret etti.

Avrasya Asansör Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından ITF - İstanbul Fuarcılık organizasyonuyla, TASİAD başta olmak üzere 11 sektör derneğini bünyesinde toplayan ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) iş birliğinde organize edildi. Asansör endüstrisinin en önemli buluşma adresi olan Avrasya Asansör Fuarı, katılımcı firmalarına sağladığı geniş iş ağı ve birebir temaslarda sağladığı başarıyla farklılığını gözler önüne serdi.

51 ülkeden ziyaretçi Fuar; İran, Mısır Ürdün, Lübnan, İtalya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Karadağ, Tunus, Ukrayna, Azerbaycan ve Gürcistan başta olmak üzere 51 ülkeden ziyaretçi ağırladı. Toplamda 20 bin 393 profesyonelin ziyaret ettiği fuar, CNR EXPO Yeşilköy’ün modern salonlarında 30 bin metrekarelik alanda düzenlendi. Avrasya Asansör Fuarı tüm katılımcılara eşit sergileme ve tanıtım imkânları sundu. Organizasyonda, sektörün tüm paydaşları arasında güçlü bir iletişim kuruldu.

Katılımcıların %65’i sözleşmesini yeniledi Avrasya Asansör Fuarı’nda katılımcıların %65’i, 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek bir sonraki fuar için sözleşmelerini yeniledi. Nitelikli alıcılar fuar katılımcılarını mutlu etti. Görüşmelerin neredeyse tamamının ticarete dönüştüğü bildirildi.

Tiyatro oyunu tam not aldı Avrasya Asansör Fuarı’nda “İyi ve kötü asansörler” ana temalı tiyatro oyunları da sergilendi. İMMİB Erkan Avcı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen oyunlar büyük beğeni toplarken fuara kültürel ve sosyal bir nitelik de kazandırdı.

Avrasya’nın en verimli fuar lokasyonu: CNR EXPO Hedef ülkelere maksimum 3 saat uçuş mesafesinde olan ve Atatürk Havaalanı’na yürüme mesafesinde bulunan CNR EXPO’nun lokasyonu da ziyaretçilere kolaylık sağladı. Fuara yurt dışından - İstanbul dışından gelen ziyaretçiler ulaşım kolaylığı ve sağladığı avantajın önemine dikkati çekerek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Avrasya Asansör Fuarı, kendi kulvarında Avrasya’nın en büyük fuarı olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yıl, artan yönlü grafik çizerek büyük bir büyüme gösteren fuarın, yakın zamanda zirvede olması hedefleniyor.