• Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı
  • 20-23 Mart 2019
Kalan Süre

Haberler

İhracatımızı fuarda arttırmak istiyoruz.

“Son yıllarda Türkiye’deki kentleşme ibresinin yükselmesi ve buna bağlı olarak inşaat sektörünün
hareketliliği, asansör sektörünün bütün dallarında da gelişmeyi hızlandırmıştır. Özellikle “Kentsel Dönüşüm” projeleri, sektörün önemli ölçüde gelişmesine katkı sağlamıştır. Avrupa Birliği’ne uyum programıyla, Türk asansör firmaları da dünyada gelişen yeni teknolojilere ayak uydurmuş, dünya ticaretinde hatırı sayılır önemli bir pazar payına ulaşmıştır. Aras Kalıp Asansör, 1000 metrekarelik kapalı alana sahiptir.
 
Firmamızın; müşteri kalite gereksinimlerini karşılayacak CNC tezgahları, plastik enjeksiyon makineleri, presler ve kalıphane bölümü bulunmaktadır. Kuruluşumuz, kurulduğu günden beri felsefe olarak yeni yatırımları benimsemiştir. Bu nedenle,
her sene ürün gruplarımıza yeni ürünler katmaktayız. Üretim kapasitemizle ilgili olarak da ortalama değerlerden örnek verecek olursak, yılda 100.000 adet fiş kontak üretmekteyiz. Pazarda iddialı olan makaralı paten üretimimiz ise 2000 adet. Tabii bu verdiğimiz rakamlar yıl içinde arz ve talebe göre değişiklik göstermektedir. Aras Kalıp Asansör olarak hedefimiz; uluslararası kalite standartlarında güvenilir ürünler üretip, müşteri hizmetlerimizde sürekli verimlilik artışı sağlamak ve daha güzele daha mükemmele ulaşmayı amaç haline getirmektir.
 
2016 Avrasya Asansör Fuarı’nda sergileyeceğimiz yeni ürünler, ‘Makaralı Paten’ grubumuza ait olan ürünlerdir. Bu ürünlerimizin en büyük özelliği tüm ray ölçülerine ayarlanabilir olması ve yağsız çalışmalarıdır. Fuarda özellikle ziyaretçi ve katılımcı firmaların fikirlerini almak gelecek yıllardaki projelerimizi şekillendirmemize yardımcı olacaktır.
 
Asansör pazarında marka olma yolunda ilerleyen bir firma olduğumuz için imaj reklamı yapmak bizim için ayrıca önem kazanmaktadır. İhracatçı bir firma olduğumuz için yurt dışı firmalarıyla bağlantı kurup ihracatımızı fuarda geliştirmek istiyoruz.”
 
Katılımcı Firma Görüşü
Hüseyin ARAS